Skip Navigation LinksHAKKIMIZDA

1950 Yılında İzmir ili, Çeşme ilçesi, Alaçatı beldesinde bakkaliye işi ile başlayan Doğruluk Ticaret Evi hikayesi 1954 yılında Ilıca'da benzin istasyonu, 1965 yılında Alaçatı'da ikinci benzin istasyonu ile devam etmiş, 1964 yılında İzmir, Çankaya'da Uniroyal Fısk Lastikleri bayiliği alınarak İzmir piyasasında da ticaretimizdeki gelişme kademeli olarak devam etmiştir. 1970 yılında Goodyear lastik bayiliği alınmıştır.

 

02.05.1979 tarihinde, Doğruluk Ticaret Evi devam ederken Besim Atalay Ertan ortaklığıyla ilk şirketleşme gerçekleşmiş ve doğruluk ticaret kollektif şirketi kurulmuştur.

 

Kollektif şirket ile iş hacmi de genişleyerek Akaryakıt Lastik ve Akü bayiliği işine ilave olarak 1983 yılında Batıçim Çimento bayiliği, 1995 yılında da Batı Beton bayiliği alınarak inşaat malzemesi satış işine girilmiştir.

 

17.04.1980 tarihinde, Besim Atalay Ertan şahsi işletmesini ilave olarak açmış ve Lastik ve Akü işini daha titiz bir şekilde çalışmak için ayırmıştır. Halen Goodyear lastik bayiliği ve Mutlu akü bayiliğini devam ettirmektedir.

 

14.12.1992 tarihinde, daha profesyonel ve titiz hizmet verebilmek maksadıyla Doğruluk Oto ve Akaryakıt Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. ismiyle Besim Atalay Ertan, Rıza Ertan, Nazmi Ertan, Serkan Ertan ortaklıkları ile yeni bir şirket kurularak Akaryakıt işi ayrı bir şirketten yürütülmeye başlanmıştır.

 

15.02.2006 tarihinde de, Doğruluk Ticaret Koll. Şti. adıyla devam eden inşaat malzemesi satış, Batıçim Çimento ve Hazır Beton bayiliği, Doğruluk Beton Çimento ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. yine Besim Atalay Ertan, Rıza Ertan, Nazmi Ertan, Serkan Ertan ortaklığında kurulmuş ve sektörün önde gelen firmaları arasına kısa zamanda katılmıştır.

 

13.05.2010 tarihinde de, "Oto Ertan - Besim Atalay Ertan" olan şahıs şirketi, limited şirketine çevrilerek "Oto Ertan Jant Akü Lastik Ltd. Şti." ünvanını almıştır.

 

Dört ayrı iş kolunda, dört ayrı firmayla çalışan bir aile şirketi durumundan kurumsal bir şirketler topluğuna dönüşmüş olan Doğruluk Şirketler Gurubu sağlam sermaye yapısı, dürüst ticaret anlayışı ile halen ismine yakışır bir şekilde ticaret hayatında faaliyetlerini sürdürmekte, vergi ödemedeki titizliği ile de sürekli olarak ödüllendirilmektedir.

 

Copyright © 2011 - 2020, Doğruluk Şirketler Grubu